KURS ONLINE

RODZĘ NA ISLANDII

Pierwszy kurs online na platformie w języku polskim dostępny na wyspie


Będziesz rodzić na Islandii?
Zupełnie nie wiesz czego się spodziewać. Ciężko Ci odnaleźć się w islandzkim systemie opieki okołoporodowej?
Obawiasz się bólu porodowego?
Chciałabyś poznać metody jego łagodzenia, tak aby poród był pozytywnym doświadczeniem?
Stresujesz się barierą językową?
Masz obawy czy dogadasz się z personelem medycznym. Chciałabyś poznać strategie na zaopiekowanie się tematem bariery językowej?
Często myślisz o potencjalnych komplikacjach?
To zrozumiale, że chciałabyś ich uniknąć. Pragniesz, aby poród poszedł sprawnie, żeby móc jak najszybciej przytulić swoje maleństwo?
Brakuje ci wsparcia i informacji?
Masz poczucie, że czasem ciężko jest być w ciąży na emigracji. Chciałabyś, aby ktoś rozwiał twoje wątpliwości powiedział Ci jakie masz prawa, opcje i możliwości rodząc na Islandii?

A gdybym Ci powiedziała, że poród na Islandii może być dobrym doświadczeniem?

Z moja pomocą i wsparciem, możesz czekać na poród ze spokojem, a nawet cieszyć się, że masz szansę rodzić właśnie tutaj.

Na początek chcę Ci powiedzieć, że cieszę się, że tu jesteś. To zupełnie okej, że masz obawy, że stresujesz się czekając na poród w obcym kraju. Problem polega na tym, że nikt tych obaw nie rozwiewa, że nie ma z kim szczerze i bez skrępowania porozmawiać. Czego mogę się spodziewać na porodówce? Skąd będę wiedziała, że to już? , Czy dam radę językowo? A co z kupą w porodzie? Czy nacięcie krocza boli? Jak go uniknąć? Czy z dzieckiem wszystko w porządku? Czy wytrzymam ból? Takie obawy ma wiele moich kursantek. Ten kurs jest właśnie po to, aby rozwiać twoje wątpliwości, a także abyś poznała swoje prawa i możliwości. Abyś mogła poczuć spokój na myśl o zbliżającym się porodzie.

Co znajdziesz w kursie

Pełne przygotowanie do porodu na Islandii

To jedyny kurs online, który przygotuje Cię do porodu na Islandii z uwzględnieniem edukacji wrażliwej kulturowo, o której pisałam powyżej. Mam to szczęście, że znam oba systemy opieki okołoporodowej, współpracuję zarówno z polskimi jak i islandzkimi położnymi. Dzięki temu stworzyłam kurs - uwzględniający twoje potrzeby, nie tylko jako mamy, ale także jako emigrantki, która będzie rodzić za granicą. Kobiety, która może czuć się zagubiona i potrzebować większego wsparcia i lepszego dostępu do informacji na temat opieki okołoporodowej na Islandii. Dzięki kursowi poznasz swoje prawa i możliwości rodząc na Islandii. Dowiesz się jakie bezpłatne wizyty przysługują w ramach islandzkiego ubezpieczenia zdrowotnego (sjúkratryggingar), co znajdziesz w salach porodowych - i wiele innych.

Przewodnik po metodach łagodzenia bólu

To temat, który omawiam „do bólu” i bardzo szczegółowo. Przejdziemy przez naturalne i farmakologiczne metody łagodzenia. Poznasz wiele prostych metod łagodzących bólu, które bez problemu zastosujesz sama. Pokażę, także takie które z powodzeniem może wykonać twój partner. Opowiem o znieczuleniu zewnątrzoponowym i innej farmakologii. Dowiesz się jakie metody łagodzenia bólu oferują islandzkie porodówki i jakie są tu procedury. Bo uwaga, nie zawsze są takie same jak w Polsce. Dzięki zdobytej wiedz, będziesz mogła w trakcie porodu, poszukać najlepszego dla siebie rozwiązania (i bezpiecznego dla dziecka). Poruszę też fantastyczny temat (a bardzo często pomijany i niedoceniany) – hormony w porodzie. Jedne z nich, czyli endorfiny, to nasze naturalne środki łagodzenia bólu dostępne od ręki :)

8 godzin nagrań video oraz materiały

Wiedza, którą przekazuję Ci w kursie, to wiedza zdobywana przez wiele lat pracy na Islandii. To miks wiedzy teoretycznej z przeróżnych szkoleń, konferencji, książek, kursów, ale co najważniejsze - to wiedza oparta na praktyce. Wiedza oparta na prowadzeniu zajęć indywidulanych, kursów grupowych, warsztatów czy towarzyszenia przy porodach. To wiedza oparta na realnych potrzebach, pytaniach, bolączkach i trudnościach moich kursantek. To materiały przygotowane na bazie długich i ciepłych rozmów zarówno z kursantkami jak i z położnymi. To wiedza oparta na zgłębianiu i zaspokajaniu potrzeb kobiet rodzących na emigracji, takich jak Ty. Wiedza została pogrupowana w przejrzysty sposób w kilku, kilkunastu - minutowych materiałach video. Pod niektórymi nagraniami znajdziesz także, pliki pdf oraz checklisty, które pomogą Ci w przygotowaniu do porodu.

Najważniejsze elementy szkoły rodzenia

W ramach kursu poznasz najważniejsze elementy szkoły rodzenia. I nie, nie będzie to nauka zmiany pieluszek. W tym kursie skupiamy się na porodzie. Przejdziemy przez poród krok po kroku . Omówię każdy z trzech okresów i opowiem, czego możesz się w nich spodziewać, właśnie po to, abyś przestała się obawiać. Dowiesz się, co się będzie działo z twoim ciałem oraz poznasz pozycje porodowe i techniki oddechowe. Dzięki temu twój poród będzie łatwiejszy.

Partner - ważny uczestnik porodu

Twój partner może być dla Ciebie super wsparciem w porodzie. Może też wskoczyć na jeszcze wyższy level i zapewnić Ci wsparcie dostosowane do twoich i jego potrzeb. Wiem, że niektórzy mężczyźni są oporni i nie chcą przygotowywać się do porodu, najczęściej myślą, że po prostu tego nie potrzebują - dlatego w kursie znajdą video "Partner ważny uczestnik porodu" nagrane specjalnie dla nich. Dzięki niemu zrozumieją, jak ważna jest ich rola, jak mogą Ci pomóc i dlaczego ich przygotowanie odgrywa także istotną rolę!

Jak zaopiekować się barierą językową

Bariera językowa, to jedna z najczęstszych obaw związanych z porodem na emigracji. Co ciekawe nie jest ona związana z poziomem języka obcego (czy to angielskiego czy islandzkiego), a z przekonaniem, że poród to niesamowicie zmedykalizowany proces. O komunikację obawiają się tak samo osoby władające językiem obcym dobrze, jak i te bez jego znajomości. Niezależnie w której grupie jesteś, kurs pomoże Ci zaopiekować się barierą językową i zmniejszyć związany z nią stres. Poświęcimy na to cały osobny moduł

Hej, jestem Paulina

Jestem doulą i instruktorką aktywnej szkoły rodzenia. Przygotowuję i pomagam doświadczać dobrych porodów, kobietom na Islandii. Współpracuję, z Centrum Narodzin Fæðingarheimili Reykjavíkur, gdzie prowadzę kursy i szkolenia przygotowujące do porodu. Towarzyszę także przy porodach. Mieszkam na Islandii od 2014 roku.

Działam pod marką Dobry Poród, bo wierzę, że poród może być pięknym, budującym oraz wzmacniającym doświadczeniem, jeśli odpowiednio się do niego przygotujemy. Pokazuję kobietom jak doświadczać dobrego porodu na ich własnych zasadach. W swojej pracy skupiam się na obniżaniu stresu i lęku związanego z porodem na emigracji. Pozwól, że pokażę Ci, że poród może być dobrym doświadczeniem.

Dlaczego nagrałam ten kurs

Wiedza i wsparcie

Raptem po roku pobytu na Islandii, zaszłam w ciążę. Nie byłam wtedy, ani doulą, ani instruktorką szkoły rodzenia. Nie miałam, żadnej wiedzy na temat porodu. Trudno było mi się odnaleźć w islandzkim systemie opieki okołoporodowej. Nie byłam zadowolona z ilości badań, nie wiedziałam gdzie szukać pomocy, nie dogadywałam się z moją położną. Wtedy totalnie zabrakło mi wiedzy i wsparcia. Zapragnęłam, aby kobiety nie czuły się zagubione, tak jak ja wtedy.

Dostęp do edukacji przedporodowej

W mojej okolicy nie było żadnej możliwości przygotowania się do porodu. Mieszkałam (i dalej mieszkam) na wsi. Dojazd do Reykjaviku, ponad 100km, nie wchodził na tamten moment w grę z powodu różnych czynników. Wiem, że takich kobiet, jak ja wtedy, jest dużo więcej. Zamarzyłam, żeby one też miały dostęp do edukacji. Żebyś Ty mogła przygotować się do porodu w swoim języku, gdziekolwiek mieszkasz, 24h na dobę.

Przygotowanie do porodu dostępne przez całą dobę w opcji na 9 lub 12 miesięcy

Wiem, że nie każdy ma możliwość wzięcia udziału z zajęciach stacjonarnych, które prowadzę w Reykjavíku. Najczęściej ze względu na odległość. Czasem jest to niepasujący termin, czasem stan zdrowia, a czasem po prostu wolisz kurs online w domowym zaciszu. Zawsze też zdarzają się osoby, które budzą się na ostatni moment, że jednak chciałby przygotować się do porodu (może jesteś jedną z nich?) . Z myślą o Tobie stworzyłam kurs dostępny przez całą dobę, o każdej porze roku i we wszelakich warunkach pogodowych.

Edukacja i opieka wrażliwa kulturowo

To brakujący element wsparcia, z którego mało osób zdaje sobie sprawę. Przygotowując się do porodu bardzo ważny jest aspekt kulturowy i środowisko z którego się wywodzimy. Nasze wychowanie, nasza kultura, nasza narodowość ma wpływ na nasze przekonania i potrzeby związane z porodem. Dlatego czasem trudno może być nam dogadać się z lekarzem czy położną. I nie chodzi o barierę językową. Chodzi właśnie o aspekt kulturowy i różnice w systemach opieki okołoporodowej. Ilość badań, ilość usg, prowadzenie ciąży, szybkie wyjście ze szpitala po porodzie. To tylko niektóre elementy, które Tobie jako emigrantce, prawdopodobnie dokładają stresu. Na szczęście, przychodzę Ci z pomocą. Znam zarówno polski jak i islandzki system. Potrafię wytłumaczyć na czym polegają różnicę, skąd się biorą i na co zwrócić uwagę. Nagrałam ten kurs, abyś mogła czuć się zaopiekowana i abyś mogła przełożyć swoje potrzeby na islandzkie warunki.


Przygotowałam dla Ciebie fantastyczne bonusy

Workbook

Zdecydowana większość kobiet z którymi pracuję, na pewnym etapie odczuwa większy lub mniiejszy Zdecydowana większość kobiet z którymi pracuję na pewnym etapie ciąży odczuwała większy lub mniejszy lęk przed porodem. Jeśli zaliczasz się do tej grupy, ten workbook, to coś co stworzyłam z myślą o tobie. To narzędzie wspomagające i uzupełniające wiedzę dostępną w kursie. To 30 stron ćwiczeń i wskazówek do pracy własnej (w formacie pdf) . Workbook pomoże Ci oswoić się z lękiem i poznać swoje potrzeby. Możesz, ale nie musisz go drukować. Wypełniasz go we własnym tempie, nikt go nie sprawdza, nie ma w nim dobrych i złych odpowiedzi. To ekstra narzędzie pozwalające na jeszcze lepsze przygotowanie się do porodu.

Nagranie relaksacyjne

Jeśli na myśl o porodzie czujesz stres i napięcie, to z pomocą mogą przyjść nagrania relaksacyjne. Kupując kurs otrzymasz także moje autorskie nagranie relaksacyjne dla kobiet w ciąży oparte na metodzie Jacobsona. To coś więcej niż zwykła relaksacja. Dzięki nagraniu będziesz pracować z oddechem, tak ważnym podczas porodu. Nauczysz się także zauważać kiedy twoje ciało jest spięte i będziesz potrafiła je świadomie rozluźnić. To kolejna istotna umiejętność podczas porodu, dzięki której będzie łatwiej i tobie i dziecku. Badania naukowe potwierdzają wpływ relaksacji na zmniejszenie stresu, napięcia i lęku.

Niektóre doświadczenia są bezcenne

Zadbaj o swoje maleństwo

Wiele osób zapomina, a nawet nie zdaje sobie sprawy, że dziecko jest tak jak ty aktywnym uczestnikiem porodu. Dziecko odczuwa nasze emocje tak samo jak podczas ciąży. Jeśli poród będzie dla nas stresujący, to będzie stresujący także dla dziecka. Czy wiesz, że najnowsze badania mówią o tym, że dzieci „pamiętają” poród. Oznacza to, że to, jak się rodziliśmy może być dla nas kluczowe przez całe życie.

Być może nie wiedziałaś, że to jak oddychasz w porodzie przekłada się na stan twojego dziecka. Jeśli umiemy świadomie oddychać, nasz maluch dostaje także więcej tlenu. Przyjmując odpowiednie pozycje w porodzie, pomagasz dziecku przyjąć najbardziej odpowiednią dla niego. To co robisz i jak się czujesz na sali porodowej ma ogromny wpływ na malucha. Biorąc udział w kursie dbasz nie tylko o siebie, ale o swoje dziecko.

Pomyśl proszę ile środków finansowych i czasu poświęciłaś na przygotowanie do porodu, a ile wydałaś już na wyprawkę? A to nie wózek, ładne mebelki czy urocze ciuszki są najważniejsze. To przebieg porodu jest kluczowy dla Ciebie i twojego dziecka! Będąc przygotowana do porodu, realnie wspierasz zdrowie i dobrostan maluszka. Możesz spróbować uzyskać zwrot za kurs w swoich związkach zawodowych.

Chcesz zajrzeć do kursu?

Obejrzyj bezpłatną lekcję próbną.

Już teraz możesz zajrzeć do kursu i obejrzeć lekcje: Ból porodowy - co warto wiedzieć, aby poród był mniej bolesny. Oglądaj za darmo. Kliknij i oglądaj :)

Wybierz pakiet najlepszy dla siebie:

Rodzę na Islandii - VIP 🌷

Bo moja każda kursantka jest VIPem

 • 4 moduły - 20 lekcji
 • 8 godzin nagrań video
 • Materiały pdf + checklisty do pobrania
 • Dostęp na 9 miesięcy

BONUSY o łącznej wartości 19 000 kr.

 1. Workbook
 2. Nagranie relaksacyjne

cena pakiet vip: 25 000 ISK


Rodzę na Islandii - Premium 💐

Jeśli potrzebujesz wsparcia 1:1

 • 4 moduły - 20 lekcji
 • 8 godzin nagrań video
 • Materiały pdf + checklisty do pobrania
 • Dostęp na 12 miesięcy
 • Godzinna konsultacja online 1:1 na dowolnie wybrany przez Ciebie temat.
 • Tylko 2 miejsca w miesiącu w pakiecie Premium

BONUSY o łącznej wartości 19 000 kr.

 1. Workbook
 2. Nagranie relaksacyjne


Ten wspólny czas dostosujemy do Twoich potrzeb. Rzadko proponuję spotkania indywidualne, ale ten kurs jest wyjątkiem. Pamiętaj, że liczba miejsc premium jest ograniczona do 2 w miesiącu. Godziny i terminy spotkań ustalamy indywidualnie. Konsultację należy wykorzystać przed porodem.

W trzecim trymestrze mogą wyskoczyć dodatkowe tematy takie jak np. zachęcenie dziecka do przyjęcia pozycji główkowej, zachęcenie do wstawienia się kanał rodny, potencjalna indukcja itp. Z chęcią Ci pomogę. Mogę przygotować Twojego partnera, jeśli opiera się przed oglądaniem nagrań. Możemy porozmawiać, nie tylko na tematy stricte porodowe. Przygotuję Cię do karmienia piersią czy połogu jeśli masz taką ochotę. Ta godzina jest dla Ciebie! A może będziesz potrzebować wsparcia przy napisaniu planu porodu? Jeśli obawiasz się pisania tego dokumentu w innym języku - pomogę go napisać w języku angielskim.

cena pakiet premium : 35 000 ISK

Chcesz przygotować się do porodu?

Zwrot ze związków zawodowych nawet do 80%

Kurs za 5000 ISK?

Tak to możliwe. Niektóre związki zawodowe zwracają także część kosztów za zajęcia online. Przeważnie jest to zwrot na poziomie 70-80%  Warto upewnić się, czy w danym roku masz jeszcze fundusze do przeznaczenia na edukację, ale pamiętaj, że także partner może aplikować o zwrot! O takie kwestie zawsze najlepiej dopytać się bezpośrednio w swoich związkach. Oczywiście otrzymasz rachunek, który jest podstawą do ubiegania się o dofinansowanie zajęć, jeśli przepisy twoich związków pozwalają na dotacje na kursy online tego typu. Wiele moich kursantek otrzymało zwroty, także sprawdź jakie warunki oferują twoje związki zawodowe.

Co mówią moje kursantki

Przygotowywanie się do pierwszego porodu to ogromny stres, a jeśli kobieta ma rodzić za granicą to wtedy dopiero w głowie pojawia się milion pytań, na które nie zawsze da się znaleźć odpowiedź. Całe szczęście na Islandii ten stres może być wyeliminowany do minimum z Pauliną. Brałam udział w kursie online i było to naprawdę świetnie przygotowane kompendium wiedzy okołoporodowej. Nawet mój mąż z zaciekawieniem słuchał o fazach porodu i rodzajach znieczulenia. W trakcie kursu robiłam sobie notatki i korzystałam z nich nawet na kilka godzin przed godziną zero. Co ważne, wiedza jest przekazywana obiektywnie. Nie ma namawiania ani mówienia co jest lepsze, a co gorsze. To miła odmiana po tych wszystkich nieproszonych radach, które każdy ma dla kobiet w ciąży i młodych mam. Serdecznie polecam, moja głowa była o wiele spokojniejsza po kursie u Pauliny. ➡️
Hania, Reykjavík
Brałam udział w kursie online. Nie wyobrażam sobie przygotowywać się do porodu na Islandii i nie skorzystać z tego kursu. Paulina ma ogrom wiedzy, który przekazuje w łatwy, przystępny i przyjemny sposób. Odpowiada na każde pytanie, rozwiewa wszelakie wątpliwości. Jeśli nie zna odpowiedzi na jakieś pytanie, to szuka informacji dopóki nie znajdzie. W trakcie kursu i po kursie czułam się wspaniale zaopiekowana. Ta wiedza, którą zdobyłam dała mi spokój potrzebny do wejścia w poród. Potrzebny do przeżycia ciąży beż stresu i niepokoju. ➡️
Kasia T. z rejonu stołecznego
Na początku myślałam, że kurs online nic mi nie da i że nie muszę przygotowywać się do porodu, bo przecież wszystkie kobiety jakoś rodzą. Zapisanie się na kurs to jedna z najlepszych decyzji. Bardzo się uspokoiłam i zdałam sobie sprawę, że w porodzie nie chodzi tylko o mnie, ale też o moje dziecko. Że moją rola jest pomóc mu się urodzić, że nikt nie zrobi tego za mnie. Pomimo, że to kurs online to wiedza jest przekazywana w taki sposób, że z ciekawością czekałam na więcej. Mój partner, chociaż na początku sceptyczny, to potem z dużym zaangażowaniem włączył się w przygotowanie do porodu. Bardzo się cieszę, że jesteś, że dajesz możliwość przygotowania się do porodu tym z nas, które mieszkają poza stolicą. Naprawdę warto wziąć udział, tym bardziej, że związki zawodowe pokryły mi część kosztów. ➡️
Agnieszka, Suðurland
Paulina bardzo pomogła mi zarówno na końcówce ciąży jak i podczas połogu. Mimo, że mieszkamy od siebie ok 500 km i nigdy nie widziałyśmy się na oczy, była dla mnie dużym wsparciem. Zawsze odpisała na wiadomość i przeważnie napisała więcej niż samą odpowiedź na pytanie, jakby wiedziała jakie kolejne pytania pojawią się po tym pierwszym. Serdecznie polecam !!! ➡️
Kinga, północ Islandii
Kurs był poprowadzony w naprawdę świetny sposób. Widać, że materiały są przemyślanie dobrane, wiedza przekazywana w idealnej kolejności, dzięki czemu nie było niejasności w późniejszych informacjach. Ani przez chwilę nie czułam, że mogłam inaczej spożytkować ten czas. Wszystko było tak interesujące, że czułam, że naprawdę dużo się uczę. Wiedza była przekazywana w prosty sposób, bez zbędnych historii, namawiania, krytykowania. Wszystkie tematy zgłębione, ale bez lania wody (...) Dziękuję za to, że odpowiadasz też cierpliwie na wszystkie pytania i jesteś bardzo zaangażowana. Sama jestem nauczycielką i wiem, że nie każdy ma do tego cierpliwość i chęci. ➡️
Kursantka, Islandia

To kurs jest dla Ciebie jeśli:

Chcesz wiedzieć czego spodziewać się na islandzkiej porodówce i poznać swoje prawa
Chcesz zminimalizować ból porodowy oraz dowiedzieć się jakie opcje łagodzenia bólu oferuje Islandia
Chcesz wiedzieć co robić podczas porodu i podejmować świadome decyzje - najlepsze dla Ciebie i twojego dziecka
Chcesz, aby twoje maleństwo przyszło na świat sprawnie i bez komplikacji
Chcesz, aby partner był dla Ciebie realnym wsparciem podczas porodu
Chcesz, aby poród był dla Ciebie wzmacniającym i budującym doświadczeniem

Czy mogę Ci jeszcze jakoś pomóc?

Jeśli poniższa lista pytań i odpowiedzi (FAQ) nie rozwieje Twoich wątpliwości, masz jakiekolwiek pytania, pisz śmiało:

🔎 kurs@dobryporod.com

FAQ

Dostęp do platformy kursowej otrzymasz mailowo w ciągu kilku godzin po zaksięgowaniu płatności. Jednak staramy się, aby dostęp został przydzielony jak najszybciej. Jeśli nie widzisz maila, sprawdź skrzynkę spam, oferty, inne, itp. W wypadku gdy nie otrzymasz maila w ciągu 12h od zakupu skontaktuj się mailowo: paulina@dobryporod.com Możesz przyspieszyć otrzymanie dostępu dosyłając potwierdzenie przelewu.

Drugi trymestr to dobry czas na kupno kursu. Oczywiście możesz też kupić dostęp wcześniej, ale pamiętaj, że otrzymujesz kurs na 9 miesięcy. Także wiedza nie ucieknie :)

Oczywiście! Ten kurs powstał, między innymi z myślą o kobietach, które dopiero na końcówce ciąży poczują, że jednak chciałby się przygotować do porodu. Dzięki temu, że kurs jest dostępny 24h możesz zacząć przygotowanie praktycznie od razu - nawet jeśli jesteś w 40 tygodniu ciąży. Ale wtedy polecam zabrać się jak najszybciej za oglądanie materiału :)

Zazwyczaj tak! Ale o takie kwestie zawsze najlepiej dopytać się bezpośrednio w swoich związkach zawodowych, ponieważ mogą mieć odmienne przepisy, jeśli chodzi o fundusz edukacyjny. Przeważnie jest to zwrot na poziomie 70-80%. Musisz też upewnić się czy w danym roku masz jeszcze fundusze do przeznaczenia na edukację. Oczywiście otrzymasz fakturę, z która jest podstawą do ubiegania się o zwrot. Wiele moich kursantek otrzymało zwroty, także powodzenia :) Wskazówka - jeśli tobie nie przysługuje dofinansowanie - może o nie ubiegać się także twój partner. W takim wypadku pamiętaj, aby podać jego dane kupując dostęp do kursu

To mocno zależy od tego czego potrzebujesz i na czym ci zależy. Zadaj sobie pytania 1. Czy wolisz pracę w grupie czy indywidualnie? 2. Czy wolisz kontakt na żywo, czy online? 3. Czy termin zajęć stacjonarnych będzie ci pasował? Czy wystarczy ci obejrzeć nagrania i samodzielnie przećwiczyć pozycje porodowe i ćwiczenia oddechowa, czy wolałabyś to zrobić pod moim okiem na zajęciach? Jedna i druga forma kursu przygotuje Cię do porodu na Islandii. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Jeśli nadal nie jesteś pewna co wybrać napisz na paulina@dobryporod.com - pomogę podjąć Ci decyzję najlepszą dla Ciebie i dopasowaną to Twoich potrzeb.

Tak! Tak! Tak! Kurs powstał między innymi z myślą o kobietach, które nie będą rodzić w Reykjaviku - aby także mogły przygotować się do porodu, niezależnie od miejsca zamieszkania.

To kurs tym bardziej dla Ciebie! Często ta niepewność wynika z braku informacji. Dzięki kursowi dowiesz się jak wygląda poród na Islandii, czego się spodziewać, jakie masz prawa itp. Na tej podstawie będziesz mogła podjąć świadomą decyzję gdzie chcesz rodzić. Pracowałam zarówno z kobietami, które po kursie upewniły się, że jednak wolą rodzić w Polsce, ale także z takimi, które zmieniły zdanie i zdecydowały się rodzić na Islandii. Najważniejsze, że była to ich świadoma decyzja - dostosowana do ich potrzeb. W kursie do niczego nie namawiam - przekazuję obiektywne informacje i za to cenią mnie moje kursantki. To twój poród i ma to być decyzja dobra dla Ciebie!

Jasne! Gdyby tak nie było, nie oferowałabym Ci takiej formy zajęć. Spójrz na opinie kursantek, które były pozytywnie zaskoczone tym jak kurs online przygotował je do porodu. Pandemia zmieniła bardzo wiele i pokazała, że dobrze przygotowana edukacja w formie online może być tak samo skuteczna i wartościowa jak zajęcia na żywo.

Super, że tu jesteś i czytasz to pytanie! A skoro je czytasz, zakładam, że zapaliła Ci się myśl, żeby się przygotować. Czy warto? Oczywiście! Kolejny poród to często zupełnie inne/nowe potrzeby. To także inna świadomość. Kurs to po pierwsze świetne przypomnienie - będziesz zdziwiona ile rzeczy zapomniałaś. Ale to także zupełnie nowe informacje. Wiedzę, aktualizuję na bieżąco - także polecam z całego serducha :)